Ciśnienie barometryczne

Na kategorię tę składają się przede wszystkim przyrządy, których głównym celem jest pomiar ciśnienia barometrycznego. Dedykowane są one w głównej mierze do zastosowań meteorologicznych. Można tu wymienić przykładowe modele takie jak: barometr HD9408 i HD 9908T, a także barometr precyzyjny BA90, przetworniki RH serii Hxxxx, stację meteo HD52.3D, Termohigrobarometr C4130.

Każdy z nich charakteryzuje się innymi parametrami, dokładnością i współczynnikami. Przykładowo barometr HD9408 i HD 9908T jest to bardzo tanie rozwiązane dla stacji kontroli emisji zanieczyszczeń. Oprócz tego pomocne jest w czasie zbierania danych pogodowych, kompensacji ciśnienia barometrycznego w systemach sterowania spalaniem. Wykorzystuje się go ponadto do systemów monitorowania środowiska i zastosowań meteorologicznych.

Ciśnienie barometryczne – czym je mierzyć?

W jakich dziedzinach życia wykorzystywane są te urządzenia? Tutaj możliwości jest bardzo dużo. Jedno z nich, czyli stacja meteo HD52.3D ma swoje zastosowanie we wspomnianym monitoringu środowiskowym, ale także w przemyśle morskim, rolnictwie, sporcie, na lotniskowych stacjach pogody, przy turbinach wiatrowych. Jest ono ważne ponadto przy automatyce budynków i HVAC. Urządzenie to przydaje się do pomiaru prędkości wiatru, a oprócz tego można nim sprawdzić poziom promieniowania słonecznego, ciśnienia barometrycznego, wilgotności względnej i temperatury.

Ich cechą jest oprócz tego szeroki zakres pomiaru, np. barometr precyzyjny BA90 ma zakres temperatur składowania od -10 do 70 °C, a kompensacji temperaturowej od +20 do +50 °C. Jeżeli szukasz przyrządów, które pomogą Ci szybko i dokładnie sprawdzić ciśnienie barometryczne, jesteś na właściwej stronie.

Wyników 1 - 14 z 14

Stacja meteo HD52.3D

1. HD52.3D : anemometr ultradźwiękowy + przetwornik kierunku
2. HD52.3D4 : anemometr ultradźwiękowy + przetwornik kierunku + barometr
3. HD52.3DP : anemometr ultradźwiękowy + przetwornik kierunku + pyranometr
4. HD52.3DP4 : anemometr ultradźwiękowy + p

Szczegółowe dane techniczne...

Vaisala WXT530

Seria nowych przetworników meteo WXT531: opad WXT532: kierunek i prędkość wiatru WXT533: opad, kierunek i prędkość wiatru WXT534: ciśnienie barometryczne, temperatura, wilgotność WXT535: opad, ciśnienie barometryczne, temperatura, wilgotność WXT536: prędkość, kierunek,opad, ciśnienie...

Szczegółowe dane techniczne...