Przepływomierze masowe laboratoryjne

Przepływomierz to urządzenie służące do mierzenia masy lub objętości materii, poruszającej się na danej przestrzeni. Wykorzystuje się je głównie do pomiaru przepływu gazów, najczęściej w warunkach laboratoryjnych lub przemysłowych. Przepływomierze stosuje się m.in. w produkcji, meteorologii, technologii medycznej czy też badaniach środowiskowych. Są one w stanie wskazać dokładne wyniki pomiarowe, a szybka reakcja urządzeń pozwala na precyzyjne rejestrowanie wahań przepływów.

Przepływomierze masowe – właściwości

W ofercie można znaleźć przepływomierze laboratoryjne oraz masowe bazujące na dwóch metodach pomiaru: pomiarze przepływu laminarnego, oraz metodzie kalorymetrycznej. Niektóre z nich pozwalają nie tylko na mierzenie, ale również kontrolowanie przepływu. Istnieje możliwość regulowania średnicy pomiaru przepływu oraz wyzerowania licznika zużycia. Dodatkowym wyposażeniem są także czujniki umożliwiające pomiar temperatury oraz ciśnienia przepływającego gazu. Dostęp do uzyskanych danych umożliwia cyfrowy interfejs, do wyboru w zależności od urządzenia. Aparaty pozwalają na obsługę do nawet 90 różnych gazów i ich mieszanin.  

Dokładność przepływu urządzeń wynosi od ± 0,5% mierzonej wartości i + 0,2% zakresu. W przypadku części przepływomierzy istnieje możliwość zaprogramowania dwóch wyjść przekaźnikowych i sumatora przepływu wskazującego całkowitą ilość gazu. Aparaty pomiarowe wykonane są z takich materiałów jak stal nierdzewna, kwasoodporna, aluminium anodowane, mosiądz.   

Wyników 1 - 9 z 9