Czujniki termoparowe i rezystancyjne głowicowe

Czujniki termoparowe są najpopularniejszym rodzajem czujników temperatury. Dzięki sprawdzonej konstrukcji cechują się niezawodnością i przewidywalnym napięciem wyjściowym. Sprawia to, że poradzą sobie z wykonywaniem pomiarów w każdych warunkach. Czujniki termoparowe potrafią mierzyć temperatury od -100°C do ponad 2500°C.

Czujniki rezystancyjne służą do pomiaru temperatury cieczy, gazów, elementów maszyn, urządzeń oraz instalacji przemysłowych. Podstawą ich działania jest zjawisko zmiany rezystancji metalu (przewodnika) pod wpływem temperatury, z którą ma styczność czujnik.

Oferowany przez nas czujnik temperatury TOPGB1 jest właśnie czujnikiem rezystancyjnym. Zaprojektowany został głównie z myślą o zastosowaniu w urządzeniach i agregatach przemysłowych, a także w rurociągach i zbiornikach ciśnieniowych. Mierzy temperaturę cieczy i gazów.

Wyjątkowa szczelność i bezpieczeństwo

PTTKGN1 to natomiast czujnik termoparowy, który również sprawdzi się w rurociągach i zbiornikach ciśnieniowych, mierząc temperatury gazów.

Do zastosowań w rolnictwie i badaniach geotermicznych polecamy czujnik TP32MT. Mierzy on temperaturę przygruntową oraz gruntu i powietrza. Wyposażony jest w czujnik temperatury działający w oparciu o siedem rezystorów, który może mierzyć temperaturę na głębokości od 5 cm do 1 m. Można również wykorzystać sondę badającą temperaturę do głębokości 50 cm. Dzięki rurce z włókna szklanego urządzenie jest bardzo szczelne i zabezpieczone przed wpływem promieniowania słonecznego.

Wyników 1 - 3 z 3